serwis randkowy

Seksoholizm, czy naturalna, ludzka potrzeba?

Internet stał się w ostatnich latach największą, globalną skarbnicą tematyki erotycznej. Ulubionym tematem jego użytkowników jest seks i sprawy związane z seksem. Nie ma możliwości, żeby nie znaleźć tutaj czegoś dla siebie.

Randki Fenomen randek w sieci Nietypowe randki w internecie Ogłoszenia matrymonialne
Portale randkowe Przygotowania do randki w sieci Seks dobry na wszystko Wirtualne randki
Upodobania kobiet i mężczyzn

Gorące filmy, powalające zdjęcia, niesamowite kobiety, seks randki i seks ogłoszenia, to tylko niektóre z ofert sieci. Jak się okazuje, seks interesuje ludzi w każdym wieku. Internet stwarza im nieograniczone możliwości.

Dla jednych może pełnić funkcje edukacyjne, dla innych czysto rozrywkowe. Erotyka, randki i sex pociągają i będą pociągać, pojawia się jednak pytanie, do jakiego stopnia zainteresowanie seksem jest normalne, a kiedy zakrawa już na sexoholizm. Pytanie to zadaje sobie coraz więcej młodych kobiet, których partnerzy godzinami przesiadują przed komputerem, oglądając pikantne filmy, po to, by się "dokształcić" i nadać smaku ich pożyciu seksualnemu. To naturalne, że każda kobieta jest zazdrosna o swojego partnera nawet, jeśli chodzi jedynie o wirtualne konkurentki. Seksuolodzy podkreślają jednak, że mężczyźni mają znacznie bardziej rozwiniętą wyobraźnię seksualną i potrzebują większej ilości bodźców, zarówno dotykowych, słuchowych jak wzrokowych. Dzięki możliwości korzystania z erotycznej rozrywki w sieci, mogą pełniej przeżywać spotkania z ukochaną w realu. Roznegliżowane laski, aktorki filmów erotycznych czy gorące fotki nigdy nie zastąpią prawdziwej randki czy stosunku z bliską osobą. Potrzeba wzajemnej bliskości, możliwość dotyku czy zwykłego przytulenia jest o wiele ważniejsza niż "automatyczny" seks.

Problem pojawia się w sytuacji, gdy mowa jest o osobach samotnych, które nie mają możliwości fizycznej bliskości z ukochaną kobietą czy mężczyzną. Jedyną szansą na erotyczne spełnienie staje się wówczas internet i seks rozrywki jakie jest w stanie zaoferować wszystkim singlom. Specjalnie z myślą o nich zostały stworzone serwisy randkowe, które umożliwiają umówienie się na randkę z osobą wybraną na podstawie autoprezentacji i fotek zamieszczonych na profilu użytkownika. Dodatkowym atutem współczesnych serwisów randkowych jest możliwość flirtowania z ludźmi z całego świata, nawet w kilkunastu językach. Każdy internauta może zamieścić w sieci swoje seks ogłoszenia i umawiać się na seks randki w Internecie i realu.

Internet jest dużym ułatwieniem dla wszystkich użytkowników: dla młodych, którzy dopiero zaczynają inicjację seksualną, dojrzałych, którzy szukają nowości i urozmaicenia i takich, dla których sex na żywo to odległe wspomnienia. W sieci każda grupa wiekowa znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ci, którzy jeszcze "mogą" - podszkolą technikę seksualną, a ci, którzy już nie - przynajmniej sobie popatrzą.

Czy zainteresowanie seksem można nazwać seksoholizmem? - raczej nie, bo w dzisiejszych czasach przeładowanie mediów tematyką erotyczna jest rzeczą naturalną. Nie ma już żadnego problemu by dotrzeć do "zakazanych" filmów czy zdjęć, nie ma żadnych barier przed mówieniem o rzeczach "nieprzyzwoitych".

Można zadać pytanie: czy zapotrzebowanie na tematykę dotyczącą seksu aż tak drastycznie wzrosło, że konieczna stała się jej emanacja ze wszystkich dostępnych źródeł? Odpowiedź wydaje się być oczywista. Jedno jest pewne: w XXI wieku słowo seksoholizm pozbyło się swego pejoratywnego zabarwienia. Jest określeniem na naturalną ludzką potrzebę, która powinna być zaspakajana na wszystkie możliwe sposoby, czy to w sieci czy w realu. Twórcy współczesnych mediów doskonale o tym wiedzą. Trzeba jednak pamiętać, że granica miedzy tym, co wirtualne i naturalne jest dzisiaj niezwykle ruchoma i w całym tym seks-świecie łatwo zatracić poczucie tego, co fikcyjne a co rzeczywiste.

Międzynarodowy Serwis Randkowy - Intermiss.com - Randki w sieci | Portale randkowe